על פילינג עמוק ובינוני

במקרים קיצוניים של צלקות בפנים או קמטים עמוקים ייתכן ורופא העור שלך או המנתח הקוסמטי שלך ימליצו על טיפולי פילינג עמוק החודר אל השכבות הפנימיות ביותר של עור הפנים. בטיפולים אלו נעשה שימוש בחומצות חזקות מאוד יחסית המביאות לקילוף משמעותי מאוד של שכבות העור בפנים. לאחר התהליך העור שיתקבל יהיה חלק יותר, פחות מקומט ובעל נראות צעירה יותר. בדרך כלל התדירות של טיפולי פילינג פשוטים היא בין ארבעה לשישה שבועות, אך במידה והמטופלת סובלת מאקנה לעיתים מתבצעים טיפולים כל שבועיים. אך במקרים של פילינג בינוני או עמוק מדובר על טיפול אחת לתקופה ארוכה מאוד בשל זמן ההתאוששות הארוך וכן בזכות התוצאות המשמעותיות וארוכות הטווח של הטיפולים.

טיפולי פנים

מה לצפות מטיפולי פילינג?

קודם כל כדאי להיערך בטיפולים המתקדמים יותר לזמן התאוששות של שבועיים שלושה. בטיפולי פילינג פשוטים מדובר על ארבעה לשבעה ימים לכל היותר ולעיתים אף פחות. העור עלול לקבל גוון בהיר או כהה יותר בצורה זמנית עד להתאוששות. בטיפולי פילינג בינוניים מדובר בזמן התאוששות מעט ארוך יותר כאשר האדמומיות עלולה להיוותר למשך חודשים עד להתאוששות המלאה. בשלבים הראשונים העור עלול להתנפח מעט וייווצר עליו מעין קרום וכתמים חומים לפני שיתגלה העור החדש. בטיפולי פילינג עמוק ייתכנו נפיחות ואדמומיות בצורה חמורה יותר ואף תחושה של בערב או גירוי גבוה. כמו כן נפיחות בעפעפיים היא תופעה שכיחה למדי. העור החדש יתפתח במשך כשבועיים ובתהליך עלולים להופיע כתמים לבנים או ציסטות במשך מספר שבועות. האדמומיות עלולה להימשך במשך מספר חודשים.

חשוב מאוד למלא באדיקות אחר ההנחיות של הרופא בכל הרמות: החל מאופן ותדירות שטיפת הפנים והזנת העור בלחות ועם אילו מוצרים ועד הימנעות מוחלטת מהשמש או מאיפור וחומרים קוסמטיים אחרים עד להחלמה וקבלת אישור על כך מהרופא המטפל. ניתן להשתמש בקרח לקירור הפנים או במאוורר או מזגן בבית כדי להקל על ההתאוששות. לא מדובר בטיפול כואב במיוחד אך בהחלט שהוא מלווה באי נוחות מסוימת. ההכנה לטיפול כמו גם ההיצמדות להנחיות יכולה להקל בצורה משמעותית את חוסר הנוחות.