נשים גדולות ברוחניות

שרה

לאורך ההיסטוריה האנושית, פעלו ענקי רוח שהקפיצו את העולם קדימה אל דרגת הקיום הבאה. נשים וגברים שעבדו ביניהם בשיתוף מופלא. לאחר חווה, האישה הבאה שפעלה בצורה רוחנית בולטת הייתה שרה אמנו. שרה עבדה בקומה זקופה במקביל לאברהם, ופתחה אוהל משלה שבו קיבלה את כל הנשים ולימדה אותן איך להתקדם אל הרוחניות בדיוק כמו שעושים היום בקורסים של קבלה לעם.

העולם מבולבל

הימים ימי בלבול, פירוד ושנאה. ארבעת אלפים שנה לאחור, בבל היפה והפסטורלית שממוקמת על אדמה פורייה בין הפרת לחידקל, סוערת ורועשת. אנשים שעד לפני רגע חיו כאחים, בשמחה והרמוניה בתוך הטבע, פתאום מתחילים לשנוא אחת את השני.
ויכוחים, שנאה, רצח ומלחמה מתחילים להתפשט במקום שהיה עד לא מזמן כל כך שקט ורגוע. אדם אחד מיוחד, אברהם, שואל את עצמו אינספור שאלות. למה זה קורה? איך העולם השתגע? מה המטרה של כל הטירוף הזה ומי מנהל כאן מאחורי הקלעים את כל הדרמה הזו?
מתוך החיפוש הפנימי הלוהט שלו וההתבוננות המעמיקה על הטבע ועל היחסים שנוצרו שם בין האנשים, אברהם מגלה חידוש רוחני. כוח אחד עצום של אהבה מנהל את המציאות, מנהיג אותה אל מטרה הרבה יותר גבוהה מהעולם הרגיל שכולם בינתיים חיים בתוכו. ממד רוחני חדש מחכה לנו שנפרוץ לתוכו מעל האגו שמתפרץ בתוכנו. אברהם שעוד לפני כן היה מפורסם כמנהיג רוחני בעל שיעור קומה, מתחיל לאסוף אנשים וללמד אותם איך לגלות בעצמם את מה שהוא גילה, על ידי פיתוח אהבה ביניהם מעל השנאה הגואה.

על כל פשעים תכסה אהבה

אבל מנהיג אכזרי אחד, רדוף שנאה ודחף לשלוט, לא אוהב את הרעיון שהעם יתחבר וישלוט בעצמו, בכוח האהבה. קוראים לו נמרוד, והוא מתחיל לרדוף את אברהם עד חורמה במטרה להרוס אותו. אברהם נמלט למדבר, פותח שם את האוהל שלו באין מפריע, ומזמין פנימה את כל מי שרוצה.

כל אשר תאמר אליך שרה, שמע בקולה (בראשית כא)

ואז מתגלה שרה. אישה עוצמתית, חכמה, מלאה באהבה וברצון להעניק לכולם את מה שגילתה וחוותה עם בעלה. היא לוקחת על עצמה משימה עצומה – ללמד את כל הנשים והילדים איך להתחבר ביניהם באהבה, ולבנות משפחה אחת מלוכדת שבה מעל לכל הפירוד, המחלוקות והשנאה שפושטת, לומדים לוותר, לצאת מהאגו ולהתחבר. יחד הם בונים ביניהם אהבה פנימית רוחנית, ודרכה נכנסים פנימה אל הממד העליון.

שרה והנשים שאיתה בונות מערכת חינוך שלמה ומדהימה, יוצרות מאפס משפחה גדולה, חברה מופתית. אל החברה הזו כולם מוזמנים להיכנס. אין הגבלות של צבע, גזע, מוצא או כל דבר אחר. כל מי שרוצה לגלות את מטרת החיים, להרגיש את ההרמוניה הנפלאה שמנהלת את כל העולם שלנו שבמבט הרגיל נראה כה כאוטי ומוזר, מוזמן לבוא וללמוד את השיטה. השיטה מדעית ובדוקה. השינוי הוא שינוי פנימי, כיול עדין ומדויק של תפיסת העולם האנושית. החברה מוכנה, פתוחה ומזמינה, עם אוכל טוב, שתייה, שירה ולימוד. והיום אפשר למצוא בארגון בני ברוך עשרות נשים כאלה!

שהיה אברהם אבינו מכניס בני אדם לביתו, מאכילן ומשקן ומאהיבן ומקרבן ומכניסן תחת כנפי השכינה" (שיהש"ר פ"א)

שהכניסן תחת כנפי השכינה – אברהם מגייר את האנשים ושרה מגיירת הנשים (רש"י)