לא ידעתי בדיוק איך

תחת זליפת מאור שמש בשכרות של נעורת ביהוקים,ויבבת קול נובעת מפריחת יערות שבצמרות חוצות הרי גבהים. משפטי חוכמות נוסדים ומעידים בדבר משמעות להיוולדות יום . כן, ככה חשבתי להתחיל את מה שאני רוצה לספר לך, מתוך התלהבות של ממש, שכל כך חשוב לי כעת יותר מכל דבר אחר לאוץ לרוץ ולספר לך. אך לא ידעתי בדיוק איך. אז הנה, יום העצמאות מתקרב ולנו זה יכול להיות מזין, כל הסלטים והפיתות והבשרים… אך החשוב הוא מהו בעצם יום עצמאות אמיתי, לכולנו? אנו חיים בארץ שיש בה המון פילוגים ומחנות וחבורות ואגודות ומה בעצם לא? אך תארו לכם מצב שבו היינו מאוחדים, וכל דבר היה מונע ופועל ומקבל צביונו ומהותו ויכולתו מכח החיבור. לדוגמא, תארו לכם משפחה מאוחדת,  כל דבר נעשה תוך התחשבות והגיון למען כולם, אם יש עוגה הרי היא תחולק בין בין כולם .או קהילה המיוסדת סביב ואהבת כמו בני ברוך.

האם חשבתם על כך כי כשאנשים מחוברים ופועלים ועושים כל דבר מתוך הביחד, הם יותר מצליחים בכל דבר וגם יותר בריאים וגם יותר מרוויחים. ועוד ועוד. זאת משום שבחיבור מתקיים ומתגלה חוק הטבע, שהוא טוב שמתגלה ביניהם. ומה הקשר כאן לעצמאות? ובכן העצמאות היא עצמאות ממחשבה על עצמי ודאגה על כל דבר למעני ולמחסורי, מאלו אני חופשי. וכשכל אחד לא ידאג לעצמו, ויהיה תמיד מקושר ומחובר לאחרים, אז יהיה הוא בעצמאות. אז הנה אני, כותב את המילים שכה חשוב להציבן בחזית בימים אלו של לאחר בחירות משסעות עם, לאחר מחלוקות., פוליטיקה, ומה בעצם לא… יש אפשרות לפיתרון, וגם נגיד הוא לכל. מקווה שניישם!

בתלתלי רוח  מנפיקה שמש סיקוסי אש , מנפצת זרדי וחיצי ניצוצות המשתברים. וחגה השמש בתזמורות מצילות ורוקמת פשתני בגדי רוח המצודדים לצידה, לברור לה מטעמי נוחות לשינת ערב שבתום לכת יום, כזרדי גחלים שנתלשו מקלח להביאה לתחום ליל. ובסוכרי פירות ודבשי תאנים שמחלקות  סעודות שבטעמים, שוורי טבע סועדים בצל ליל בפרקי שעות,  כמו מפנים טענת חמיצות רעבונם בעצי דבלות ומתקי אפרסמונים. הבחירה החופשית: יש לך אפשרות להחליט בכל רגע ורגע נתון כיצד תיראה הדקה הבאה, השעה והיום והחודש… ובכלל כל רגע ורגע בחיים שלך. בני ברוך מסבירים כצד עושים זאת.