התמודדות עם פצעי לחץ

ישיבה בגיל מבוגר

אנשים שנאלצים להיות מרותקים למיטה לתקופות ארוכות עקב תאונה או בעיה רפואית אחרת או לחלופין אנשים שנאלצים להתנייד אך ורק על כסא גלגלים נוטים לפתח פצעי לחץ. מדובר בפצעים הנוצרים בעור כתוצאה ממשקל ממושך על אותו האזור. במידה ויש לך פצעים כאלו כתוצאה מריתוק למיטה או לכסא גלגלים, כדאי שתישקלי או שתשקול שימוש ברפידות מעור כבשים או מכל כרית לחץ איכותית סינטטית אחרת.  כריות לחץ כמו גם רפידות עור הכבשים תוכננו להפחית לחץ בנקודות המגע של הגוף. שימוש בכריות מקצועיות אלו יאפשרו תמיכה רבה יותר, פיזור המשקל וכתוצאה מכך גם שינה טובה יותר ופחות עייפות.

כריות לחץ כמו גם רפידות עור כבש מפחיתות את פצעי הלחץ על ידי פיזור לחץ בצורה אחידה וחלקה וכן הזרמה מרבית של דם באותם החלקים. הכריות או הרפידות סופגות לחות כשאתם מזיעים ו / או סובלים מגלי חום. הזיעה נספגת מהגוף אל תוך הסיבים. יתרון נוסף של פטנט זה הוא שבלילות קרים הזיעה נספגת ואינה נשארת על הגוף ובכך נמנעת צמרמורת מקור.

ישנו ויכוח האם לרפידות עור כבשים יש יתרונות רפואיים גדולים יותר מאשר לכריות לחץ. אמנם רפידות עור כבש מיוצרות מ 100% עור כבש אמיתי אך כיום הטכנולוגיה התקדמה לרמה כזו שיש הטוענים כי דווקא למוצרים הסינטטיים יש יתרונות רפואיים ויתרונות נוחות גדולים יותר. יש גם את העניין הטבעוני/צמחוני שבו לקוחות מסוימים נמנעים ממוצרים מהחי, אך אם אין לכם בעיה כזו אז מומלץ להתנסות בשני המוצרים ולהחליט לפי ההעדפה האישית והנוחות שלכם. בכל בחירה שהיא סביר להניח כי אם בחרתם במוצר איכותי אז יכולת ההתמודדות שלכם עם פצעי לחץ או כאבים ישתפרו פלאים ואיכות החיים שלכם תשתפר. באופן כללי יש נטייה במדינות קרות יותר להשתמש בעור כבש בעוד שבמדינות חמות בהן בעיית ההזעה היא משמעותית יותר יש נטייה ללכת עם פתרונות סינטטיים מתקדמים.