איך נצא מהדיכאון?

אלוכהוליזם נוער

איך נצא מהדיכאון של התקופה הזו. מהבדידות, מהפחדים, החוסר ודאות, הגעגועים! לכל כך הרבה דברים. געגוע לחופשה בחו"ל, געגוע לטיולים עם המשפחה המורחבת, געגוע למפגשים עם חברים בלי חששות, געגוע לחיבוק!
שום דבר לא קורה סתם. כך אומרים. לכל דבר יש סיבה… פעם בהודו הייתי באיזה קיוסק כזה באמצע הטבע ליד נחל. בעל המקום נתן לאנשים לכתוב על אבנים גדולות שהיו שם, אבנים יפות, מיוחדות, מוחלקות מהמים. כל אחד שביקר שם, יכול לכתוב משפט על אבן כזו והיה שם מיצג כזה של אבנים עם דברים שאנשים כתבו.
שם ראיתי את המשפט שזוכרת עד עכשיו – life is going forward but understood backward. אהבתי. תמיד מבינים את מה שקורה לנו אחרי זה, לא כשזה קורה. כשעובר הזמן, פתאום אפשר להסתכל אחורה ולהבין למה זה קרה, כשרואים יותר את התמונה הגדולה שקודם לא יכולנו לראות.
אז איך נצא מהדיכאון, ומתי נבין למה זה קורה לנו עכשיו? הקורונה, הדיכאון, הבדידות, הפחדים, החוסר ודאות. כל החבילה. אומרים שמה שהכי גורם אושר לאנשים זה קשרים טובים עם אנשים. הקשרים בחיים שלנו. לא הכסף, לא הידע, הקשרים. אהבה.
יש משפט "על כל פשעים תכסה אהבה". משפט חזק ועמוק. מה זה אומר? לכולנו יש "פשעים". כולנו לא מושלמים, רוצים טוב אבל לא תמיד מצליחים לעשות לשני טוב. כי בטבע שלנו אנחנו חושבים קודם כל על עצמנו, ולא על האחר. אז אפילו בזוגיות למשל, לפעמים בלי כוונה או בלי הבנה, אנחנו פוגעים בבן זוג.
אם נלמד איך לכסות על זה באהבה, כלומר, לחפש להגדיל את הטוב ולא את הרע, אז תגדל האהבה, ואז ישכחו "הפשעים", כל הרע שראינו קודם. כמו קסם ממש. אם נלמד להסתכל על עצמנו ולרצות קודם כל לתקן את עצמנו. ולא את האחר. כן, זה הכל למידה. זה ממש לא build in אצלנו!
זה דורש למידה והפנמה ותרגול / אימון, עד שהופך לטבע שני ממש. אז נלמד את כל זה גם את הילדים שלנו, שמה שהכי חשוב בחיים זה ללמוד איך להיות חבר. איך לוותר, איך להצליח ביחד, בשיתוף פעולה, ולא על חשבון ההפסד של האחר. וגם להם לא פשוט להבין את זה, כי שוב, זה לא הטבע שלנו. אבל נמשיך ולא נתייאש עד שנפנים ביחד איתם, מה באמת חשוב. וזו התרופה. תרופה לדיכאון ולכל מחלה אחרת. אהבה. אהבה אמיתית. כמו זו של אמא לילד שלה. המשך קריאה – https://www.kab.co.il/lp/10-%D7%93%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%9C%D7%90-%D7%99%D7%93%D7%A2%D7%AA%D7%9D-%D7%A2%D7%9C-%D7%93%D7%9B%D7%90%D7%95%D7%9F/