אז מה יש בסרט?

קודם כל יש הרבה שנאה, קנאה ותאווה. יש המון מזה וזה שורף, כואב, דוקר, מכעיס, מטריד, משפיל, מגעיל ולחלוטין בלתי נסבל. עוד יש בסרט רצון טבעי, אנושי ופשוט, שיהיה טוב ואם אפשר שיהיה טוב על חשבון האחר, זה יהיה ממש מעולה. ישנה חתירה מתמדת להיטיב עם המצב בצורה המקסימאלית ביותר, ומאידך, לברוח מהרע. מה עוד יש בסרט.

מחשבות. נונ סטופ מחשבות ורובן ככולן משרתות את הרצון המדובר, הוא הרצון לקבל אך ורק לעצמו, כאמור רק טוב ואם זה עושה גם רע לאחר, הטוב הופך לטוב מאוד. מחשבות על למה. למה להם יש יותר. למה לו יש הרבה. למה לה אין כזה. למה לכולם יש הכל. מחשבות על כך שזה לא בסדר שלכולם יש או דווקא אין, זה לא בסדר, זה בא על חשבון, זה גורע, זה פוגע וחסר צדק וגם היגיון. מחשבות רעות. אם יש סרט על רכבים אז יכולה להיות בו טכנולוגיה כמו CMOS 3D או דברים דומים…

מה עוד יש בסרט? הרגשות. שנאה, דחייה, שנאה, דחייה, שנאה ודחייה. מה עוד יש בסרט?  סיכוי. נקודה אחת קטנטנה, זץ דק בהיר וחלוש שמנצנץ בתוך הסרט החשוך של האגו, והנקודה הזאת טמון גרעין, זרע, שיש בו את הכל, מסוף העולם ועד סופו, שיש בו את החיים. החיים היחידים שראויים להיקרא חיים ואין עוד בלתם.

והסיכוי הזה הוא בחינת שורש ואין לו סוף ואין לו שם ואין בו אחיזה. והסיכוי הזה לא דר במדור אחד עם הקבלה לעצמו, מכיוון שכל כולו השפעה לזולת. והסיכוי הזה הוא שיטת הוראה שמלמדת כיצד לקבל, ולא לעצמו, אלא על מנת להשפיע. והסיכוי הזה הוא הסיכוי היחיד שקיים להינצל מהשחור אל הלבן, מהחושך אל האור, מקבלה להשפעה, ממוות לחיים.

אז מה יכול להיות בסרט? הרבה עבודה קשה, הרבה יגיעה, הרבה מאמצים שילכו בדיוק הפוך מאותו הרצון לקבל שטבוע חזק חזק ומושרש היטב בבריאה, שהוא למעשה, כל הבריאה. הרבה נהיגה לכיוון ההפוך, הרבה הליכה למעלה מכל דעת ומכל שכל, יהא החריף ביותר שיהא. הרבה תרגול ועבודה עצמית באמצעות סביבה שמאפשרת לבחור את הסרט. לקריאה נוספת – https://www.nstimg.com